PORANEK Z MUZYKĄ ETNICZNĄ CZYLI FABRYKA RYTMÓW SŁAWOMIRA GŁOWALI w ,,Jedynce’’

W dniach 09-11 kwietnia 2018r. uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów „0” Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach wraz z wychowawcami doświadczyli specyfiki muzyki, rytmu, dźwięków, wydobywanych z instrumentów etnicznych.

Zaprezentował je p. Sławomir Głowala. Muzyczny poranek był niecodzienną okazją, aby w kameralnej atmosferze przy dźwiękach: m.in. didgeridoo, kalimby, djemby, rury deszczu, przenieść się w świat lasu, letniej łąki, afrykańskich przestworzy. Podczas warsztatów rytmiczno - muzycznych mogliśmy poznać budowę, nazwę i usłyszeć brzmienie nieznanych nam dotąd instrumentów. Dowiedzieliśmy się jak powstają bongosy. Niezwykle radosnym i ciekawym doświadczeniem była samodzielna gra na tych instrumentach. Największą atrakcją okazała się próba gry na afrykańskich bębnach Conga. Warsztaty zorganizowała p. Aleksandra Szczepańska(wych.kl.1b).

(Tekst. A. Szczepańska, fot. A. Szczepańska, M. Leszczyński)

Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana