1procent

Ratujmy naszą planetę!

13 kwietnia 2018r. p. Aleksandra Szczepańska i p. Jolanta Kołyszko (nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej) zorganizowały w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach, XVI edycję konkursu wiedzy przyrodniczo – ekologicznej klas II.

Czyste powietrze, woda i ziemia to przyszłość naszego pokolenia” - takie hasło przyświecało uczestnikom szkolnego konkursu, który jednocześnie stanowił eliminacje do zmagań międzyszkolnych. W konkursie brały udział 2-osobowe zespoły uczniów, które przyjęły nazwy ptaków: IIa - „Orły”, IIb - „Dzięcioły”. W atmosferze lasu, przy odgłosach ptasich treli, drugoklasiści wykazali się wiedzą przyrodniczą i świadomością ekologiczną. Jury w składzie: jako ekspert Arleta Bloch (n-l przyrody), Joanna Stoltman (n-l edukacji wczesnoszkolnej i bibliotekarz) oraz wicedyrektor Ewa Jóźwiak (n-l przyrody) oceniało efekty pracy poszczególnych zespołów. Zwycięska drużyna – „Orły”, czyli uczniowie klasy II a: Jakub Bielawa i Kajetan Krause będą reprezentować szkołę w konkursie międzyszkolnym. Gratulujemy! Organizatorki składają ogromne podziękowanie fundatorowi nagród, którym był Park Narodowy „Bory Tucholskie” z siedzibą w Charzykowach.

(Tekst: A. Szczepańska, fot. A. Szczepańska, M. Leszczyński)

Czwartek, 2018-04-26

Imieniny: Marii, Marzeny