29 wrzesień - „VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia’’

Przygotowania do obchodów zaczęły się w naszej szkole już w tygodniu poprzedzającym święto. Pod okiem matematyków uczniowie wykonali plakaty informujące o obchodach ŚDTM oraz plakaty promujące tabliczkę mnożenia.

Uczniowie klas III, IV, V, VI, VII oraz gimnazjaliści sprawdzali swoją znajomość tabliczki mnożenia podczas lekcji matematyki. Sprawdzanie tabliczkowej wiedzy odbywało się pod hasłem „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.” Każda klasa wyłoniła ze swojego grona „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie klas młodszych zajęli się tworzeniem rymowanek ułatwiających zapamiętanie trudnych przykładów tabliczki mnożenia. Na płycie boiska szkolnego uczniowie „Jedynki” podobnie jak w roku ubiegłym wypisywali iloczyny liczb w zakresie 100. Dzień upłynął pod znakiem „dobrej tabliczkowej zabawy”. Już za rok kolejna edycja. Czekamy i tabliczkę mnożenia utrwalamy!

(J. Kozakiewicz)

Niedziela, 2017-12-17