Uroczystość Pasowania Uczniów Klas Pierwszych

W środę, 4 października odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Ewa Modrzejewska, która w swym przemówieniu zaznaczyła, że ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia.

Po przemówieniu pani dyrektor, wprowadzono poczet sztandarowy. Zaśpiewano hymn państwowy. Przedstawiciele klas pierwszych podeszli do sztandaru, wszyscy podnieśli dwa palce prawej ręki i uroczyście powtarzali słowa przysięgi.
„Odą do radości” pięknie zagraną w wykonaniu zespołu instrumentalnego "Flażolety" z klasy IVb (pod kierunkiem p. A. Szczepańskiej) rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy IVc (pod opieką p. A. Redzimskiej) uświetnili tę ważną uroczystość piosenką i wierszem.
Pierwszoklasiści po raz pierwszy zaprezentowali na scenie swe taneczno-wokalne umiejętności. Doniosłym momentem uroczystości było pasowanie na ucznia, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Ewa Modrzejewska. Wielkim ołówkiem i z dumą przyjmowała dzieci do grona uczniów naszej szkoły. Ku ogólnemu zdziwieniu aktu ślubowania dokonali również rodzice. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i radości z bycia uczniem.
(opracowanie: p. Anna Dolina)

Sobota, 2017-10-21

Imieniny: Celiny, Hilarego