UDZIAŁ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W,, DNIU TAŃCA LUDOWEGO’’

W poniedziałek 9 października w samo południe na płycie Starego Rynku w Chojnicach odbył się  II Miejski Dzień Tańca Ludowego. Uczestnicy akcji tym razem zatańczyli poloneza i kowala.

Do wydarzenia mającego na celu popularyzację Polskich Tańców Narodowych zaprosił ponownie Wojciech Chylewski z Centrum Rozwoju Artystycznego. Instruktor tańca ludowego i choreograf, który niezwykle żywiołowo poprowadził imprezę, w której udział wzięli m.in. uczniowie naszej szkoły, którzy tworzyli największą grupę na chojnickim rynku. Wielu z uczniów posiadało elementy ludowe. Korowód poprowadziła klasa V c pod opieką p. Michała Leszczyńskiego, wyposażona w elementy i instrumenty kaszubskie. Najpierw w centrum miasta wybrzmiał polonez. Potem przyszedł czas na polkę, do której przygrywał Zespół Pieśni i Tańca Kaszebe. Zwieńczeniem imprezy było wspólne wykonanie tańca kaszubskiego ,,kowal’’.
(fot. M. Leszczyński)

Niedziela, 2017-12-17