„W TAJEMNICZEJ KRAINIE MAGII”

Przez ostatnie dwa dni listopada tego roku, a nawet w pierwszy dzień grudnia, biblioteka szkolna przeżywała prawdziwe oblężenie. Na ten czas przeistoczyła się bowiem w „Tajemniczą Krainę Magii”.

W klimatycznym pomieszczeniu pełnym pająków, nietoperzy i czarownic uczniowie (klas: 1c, 2a, 3e, 3f, 3a, 3c, 1b) na chwilę oderwali się od rzeczywistości i fantastycznie spędzili ze sobą zajęcia. Dla niektórych było to pierwsze tego dnia spotkanie z wróżbami, a dla innych kontynuacja klasowych andrzejek.
Dzieci miały okazję poznać historię wróżb , związane z nimi przysłowia, a także i same wróżby. Wśród nich znalazły się takie jak: przekładanie butów, losowanie szczęśliwych numerków, nazwy zawodów, imię przyszłej partnerki, a nawet słodka nagroda opatrzona słowami samego św. Andrzeja.
Każdej zabawie przygotowanej przez panie bibliotekarki ( p. J. Stoltman i M. Januszewską) towarzyszyły zaklęcia oraz niesamowite emocje. Śmiechu, radości i pisków nie było końca.... Przyjemnie było popatrzeć na spontaniczną reakcję dzieci, na ich otwartość i pozytywne nastawienie do wspólnego działania.

(Tekst: Joanna Stoltman)

Niedziela, 2017-12-17