KONKURS WIEDZY O CHOJNICACH

Dnia 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Konkurs Wiedzy o Historii Chojnic. Oddzielnie rywalizowały klasy IV-VI i klasy VII oraz II i III gimnazjum.

W każdej grupie wiekowej zabawa miała dwa etapy: eliminacje oraz finał.
Klasę reprezentowały trzyosobowe zespoły.
Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu testu. Pytania były przygotowane na podstawie materiału umieszczonego na stronie Urzędu Miejskiego w Chojnicach – zakładka HISTORIA MIASTA. Punkty, każdego członka zespołu były sumowane i tworzyły punkty zespołu. Zespoły, które uzyskały największą liczbę punktów przechodziły do finału.

W czasie rozgrywek finałowych uczniowie tworzący zespół rozwiązywali zadania wspólnie. Rozwiązywanie zadań wymagało zarówno wiedzy historycznej jak też znajomości topografii i oraz aktualnych wydarzeń kulturalnych i politycznych miasta. Najlepsze wyniki uzyskiwali uczniowie , którzy przeglądali mapy, stare i nowe fotografie, poznali zabytki, poznali wydarzenia ubiegłego roku, czytali biografie znanych chojniczan. Na tym etapie można było zdobywać punkty, ale też tracić w wypadku popełnienia błędu.

W grupie klas IV-VI do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Najlepsze wyniki uzyskały reprezentacje klasy:
I miejsce - IVe w składzie: Adam Knitter, Bartłomiej Kłodawski, Jaromir Wódzik.
II miejsce - IVc w składzie: Beata Drewczyńska, Aleksander Liszewski, Bartek Milach
III miejsce- VIc w składzie: Wiktoria Reca, Kamila Wieczorek, Maja Zychska.

W grupie klas VII i gimnazjum do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów. Z względu na bardzo zaciętą walkę – kilka dogrywek, przyznano dwa pierwsze miejsca

I miejsce – IIf w składzie: Monika Belke, Liwia Borau, Kajetan Wódzik.
I miejsce – VIIb w składzie: Maciej Ilnicki, Jakub Knitter, Bartosz Rakowski
III miejsce – IIId w składzie: Julia Drozd, Agnieszka Pawłowska, Aniela Stacherska.
Sponsorem nagród jest Szkoła Podstawowa nr 1. Zostały one wręczone w piątek 2 marca, na uroczystości zamykającej Dni Patrona Szkoły.
Konkurs został przygotowany przez p. Piotra Dyląga i przeprowadzony przy dużym zaangażowaniu p. Arkadiusza Gierszewskiego i życzliwej pomocy p. Michała Leszczyńskiego, p. Zenona Graszka i p. Tomasza Majerczyka.

(tekst P. Dyląg, fot. M. Leszczyński)

Sobota, 2018-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry