,,BAJKOWY SPEKTAKL’’ Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W Szkole Podstawowej Nr 1 w Chojnicach, tradycją staje się, że nauczyciele z okazji Dnia Dziecka  przygotowują dla swych uczniów przedstawienie.

Nie inaczej było w tym roku. Przygotowywali się potajemnie, najczęściej wieczorami. I udało się! Dorośli z okazji święta wszystkich dzieci 1.06.2017r. wystawili sztukę pt. „Bajkowy spektakl”, w której główne postacie zbuntowały się, gdyż dzieci nie chcą czytać bajek, wolą je oglądać w internecie. Wymyśliły więc, że zrobią sobie wakacje i zmienią styl życia.
W role aktorów wcielili się: Królowa – Klaudia Grabowska, Śnieżka – Marcelina Pestka, Małgosia – Lucyna Skórczewska, Jaś – Arkadiusz Gierszewski, Wilk – Michał Leszczyński, Kot w Butach – Mirosława Fedde, Czerwony Kapturek – Justyna Kozakiewicz, Baba Jaga – Anna Redzimska, Krasnoludki – Ilona Szulc, Iwona Stanek, Iwona Martyniuk, s. Bernarda, Ewelina Głomska, Urszula Michalik, Anna Kłodzińska, narratorzy – Dorota Czarnowska i Jagoda Wenderska.
W tym szczególnym dniu uczniowie wysłuchali życzeń złożonych im przez Panią Dyrektor Ewę Modrzejewską, obejrzeli spektakl, otrzymali słodką niespodziankę-czekolady ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Nauczyciele zaś, mogli wyluzować i pokazać się uczniom z zupełnie innej strony – luźniejszej, śmieszniejszej. Nagrodzeni za to zostali gromkimi brawami. Cały spektakl można obejrzeć na Chojnice.tv p. Jerzego Erdmana.