INTEGRACYJNY FESTIWAL PROJEKTÓW TWÓRCZYCH W CHOJNICKIEJ ,,JEDYNCE’’

Za nami IX już edycja Integracyjnego Festiwalu Projektów Twórczych. Tym razem tematem przewodnim były nowoczesne technologie, roboty i nowinki techniczne.

Czy mógłby istnieć świat bez techniki? Jakie urządzenia towarzyszą nam w codziennym życiu? Co potrafi komputer? Jakie urządzenie przydałoby nam się w szkole, albo w domu?
Uczniowie klas III B, IV C, IV A i VI A konstruowali roboty, którym nadali imiona, określili zadania, zwrócili uwagę na to, aby wymyślone roboty były pożyteczne, służyły człowiekowi.
Przy kolejnych stanowiskach znajdowały się plansze i mata do kodowania. Od września 2017 kodowanie i programowanie będą obowiązkowe w programie nauczania informatyki w szkole podstawowej. Nasi uczniowie w trakcie festiwalu zapoznali się z tą umiejętnością. Ekspertami są uczniowie klasy III B, którzy na co dzień eksperymentują z kodowaniem na zajęciach.
W tym roku do współpracy zaprosiliśmy Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowe w Chojnicach. Pani dyrektor Monika Kuchta w ciekawy sposób opowiedziała o możliwościach drukarki 3D, uczniowie zobaczyli jak działa jedna z nowinek technologicznych ostatnich lat.
Zgodnie z założeniami pedagogiki kreatywności festiwalowi nie towarzyszy wyścig o pierwsze miejsce, tylko twórcza zabawa, wymiana myśli i prezentacja pomysłów.
Z przyjemnością patrzyliśmy na aktywność dzieci, ich umiejętność współpracy i uśmiech, który zgonie z założeniami neurodydaktyki sprzyja wszechstronnemu rozwojowi.
Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja multimedialna o wykorzystaniu robotów w kreatywnym rozwoju dziecka. Natomiast w bibliotece szkolnej uczniowie poszerzali swoją wiedzę o ciekawostki naukowe z „National Geographic” i wielu innych źródeł. Wypełniali karty pracy…
Zapraszamy za rok!

Organizatorzy:
Aleksandra Szczepańska, Aleksandra Małecka, Monika Szopińska, Joanna Stoltman, Wojciech Zygmański

Piątek, 2017-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry