ŚLADAMI KOPERNIKA

Klasy 2c i 3e odwiedziły Toruń. Ważną częścią wycieczki było przeniesienie się 500lat wstecz , czyli wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Pośród zapachu różnych przypraw uczniowie dowiadywali się , jak w XVI wieku pieczono te wspaniałe słodkości.

Dodatkową atrakcję stanowiło samodzielne przygotowanie ciasta i pieczenie pierników przez dzieci. Potem odwiedzili Planetarium, gdzie obejrzeli film o Mikołaju Koperniku pt.,, Mój kumpel Niko’’. Była to wspaniała podróż po dawnym Toruniu . Wraz z tytułowym Niko, uczniowie obserwowali rozgwieżdżone niebo, poznawali różne gwiazdozbiory, odkrywali ruchy planet. Kolejnym etapem było zwiedzanie starej części miasta i wizyta pod Krzywą Wieżą. Dzieci dowiedziały się między innymi do czego służył toruński osiołek oraz dlaczego w Toruniu nie ma żab. Uczniowie podziwiali stare budowle toruńskie pamiętające czasy Krzyżaków. Oczywiście zakupili także pamiątki i pyszne pierniki. Wycieczka pozostawiła w dzieciach niezapomniane wrażenia.

(Tekst: I. Szulc
Fot.: I. Szulc, J. Wenderska)