Mini Euro 2016 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chojnicach

Piłkarskie Mistrzostwa Europy 2016 we Francji rozpoczną się 10 czerwca, jednak  w Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami  Integracyjnymi  im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach  już teraz mamy przedsmak tego prestiżowego turnieju.

W czwartek,  9 czerwca ruszyło Mini Euro 2016 dla uczniów naszej szkoły. Wczorajszego dnia zespoły losowały nazwy swojej ekipy – barwy krajów, które wezmą udział w dorosłym Euro 2016. Drużyny reprezentują klasy IV, V i VI. Mecze eliminacyjne toczą się w grupach wiekowych systemem „każdy z każdym”. Po wyłonieniu zwycięzców grup, przeprowadzone zostaną pojedynki półfinałowe, a najlepsze drużyny spotkają się w finałowej fazie turnieju. Rozgrywki zorganizowane i prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego potrwają do 23 czerwca. Wtedy też poznamy szkolnego „Mini” mistrza Europy 2016.

To wielkie piłkarskie święto. I wielka radość grania. Młodzi piłkarze – i chłopcy, i dziewczęta, walczą „do ostatniej piłki”. Nie brakuje pięknych akcji, doskonałych strzałów, a bramki sypią się, jak z rogu obfitości.

(opracowanie: Ewa Modrzejewska, Oleg Granowski, Marek Szank)

Poniedziałek, 2018-02-19

Imieniny: Bettiny, Konrada