czyt

Czeladnicy ŻMP i Rycerze Turysytyki Unii Europejskiej z klasy 2d...

31 maja uczniowie klasy 2 d spędzili  w Toruniu pod opieką p. Anny Kłodzińskiej i wychowawczyni klasy, p. Urszula Michalik, która już od lutego planowała i organizowała wycieczkowe atrakcje. Głównym celem wyjazdu była wizyta w  Żywym Muzeum Piernika.

Tam  uczniowie  poznali historię i proces wypiekania toruńskich smakołyków.  Każdy  miał okazję zdobyć certyfikat czeladnika.  Czas spędzony z miejskim przewodnikiem wzbogacił uczestników wyjazdu o  wiedzę na temat ważnych miejsc i zabytków  Torunia oraz światowej sławy  astronoma – Mikołaja Kopernika. Wizyta w Orbitarium dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Drugoklasiści mieli możliwość sterowania modelem sondy Cassini za pomocą urządzeń umieszczonych na pulpitach. Interaktywne stanowiska rozmieszczone w sali Orbitarium pomogły zrozumieć zjawiska zachodzące w kosmosie: ciążenia,  spłaszczenia planet, transmisji  sygnału, powstawania tornado, zorzy polarnej. Smaczny obiad zjedzony w Pierogarni pod Blaszanym Kotem oraz zakup pamiątek dla najbliższych dopełniły całodziennych atrakcji.

Opracowanie i zdjęcia: Urszula Michalik

Piątek, 2018-11-16