czyt

Sztandar szkoły

Sztandar jest symbolem naszej szkoły i jej tradycji. Składa się z płatu tkaniny o wymiarach: 121 cm/103 cm obszytego srebrnymi frędzlami oraz drzewca.

Prawa strona sztandaru ma barwy samorządowe Miasta Chojnice, trzy tej samej szerokości pasy, czarny, złoty i srebrny. Na nich na srebrnej tarczy znajduje się czarna głowa tura ze złotymi rogami i złotym pierścieniem w nozdrzach, między rogami czerwona róża na zielonej łodydze, łodyga z dwoma zielonymi listkami.

Lewa strona sztandaru to niebieska tarcza z białą obwódką na srebrnym tle. Na tarczy umieszczono napis Chojnice, poniżej napisu cyfrę „1” jako numer szkoły. Wokół tarczy znajduje się nazwa szkoły „Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach”. W czterech rogach płatu w każdą prawą i w każdą lewą stronę wyszyto po pięć złotych dębowych liści.

Sztandar szkoły stanowi także drzewiec składający się z dwóch części. Drzewiec został wykonany z drewna dębowego długości 242 cm i zakończony wizerunkiem orła w koronie koloru srebrnego. Górna część drzewca ozdobiona jest  tarczami z nazwiskami fundatorów.

Fundatorami sztandaru zostali:

• Burmistrz Miasta Chojnice