POŻEGNAŁ NAS ORZEŁ BIELIK

8 czerwca, uczniowie klasy 3d wyruszyli w towarzystwie p. Beaty Grabowskiej, p. Joanny Winieckiej oraz wychowawczyni Urszuli Michalik, na wyprawę po Parku Narodowym Bory Tucholskie.

Wędrowali niebieską ścieżką dydaktyczną o długości około 5, 5 km, na trasie Piła Młyn – Bachorze, podziwiając niezwykły, oligotroficzny krajobraz sandrowy. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji o występujących na obszarze Parku roślinach i zwierzętach chronionych. Mieli okazję zobaczyć rosiczkę, kwitnący zimoziół północny, bagno zwyczajne, wełniankę czy żurawinę. Zaciekawienie wzbudziła przymocowana do sosny leśna barć, mrowisko, różnobarwne gąsienice, żuki i widoczne w czystych wodach leśnych jezior wszystkożerne klenie. Wiekowy pomnik przyrody – Dąb Bartek został przez dziewczynki solidnie przytulony . Po dojściu do Terenowej Bazy Edukacyjnej w Bachorzu, zapłonęło ognisko. Dzieci z przyjemnością upiekły i zjadły kiełbaski. Samorząd klasowy: Wiktoria Wochna, Maksymilian Turzyński, Grzegorz Libera, podziękował p. Beacie Grabowskiej w imieniu wszystkich uczniów za niezwykły cykl jedenastu zajęć edukacyjnych. Niespodziewanie nad naszymi głowami poszybował piękny orzeł bielik, dając tym samym znak, że trzyletnia przygoda z PNBT dobiegła końca.
Tekst i zdjęcia: Urszula Michalik

Środa, 2017-06-28