CZAS NA WAKACJE!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach, pomimo deszczu za oknem, zakończenie roku szkolnego było bardzo radosne i uroczyste. Dyrektor szkoły, Ewa Modrzejewska, po powitaniu gości, rodziców, uczniów i nauczycieli, złożyła podziękowania wszystkim za dziesięć miesięcy wytężonej pracy, tym, którzy przyczynili się do poprawy jakości pracy i nauki oraz wspierali z ogromnym zaangażowaniem, poświęcając swój czas podczas wielu szkolnych działań, przedsięwzięć, uroczystości. 

Dyrektor szkoły wręczyła dyplomy i piękne albumy uczniom, którzy zostali wyróżnieni za swe wysokie osiągnięcia (laureaci konkursów kuratoryjnych) nagrodą Burmistrza Miasta Chojnice. Ci najlepsi z najlepszych to Dominika Barbarska, Maja Wojgienica i Jakub Knitter, wszyscy z klasy 6b.
Dodatkowo dyrektor szkoły Ewa Modrzejewska, wicedyrektorzy: Ewa Jóźwiak i Michał Leszczyński, rada rodziców oraz radny miejski, a nasz nauczyciel Marek Szank, ufundowali nagrody finansowe dla uczniów:
- za osiągnięcia w nauce: Sajana Nynca (6b), Katarzyna Windorpska (6c) i Bartosz Rakowski (6b);
- za osiągnięcia sportowe: Julia Zygmańska (6c) i Jakub Żywicki (5e);
- za osiągnięcia artystyczne (muzyczne): Karolina Lewińska (4c).
Nagrody książkowe oraz dyplomy wręczono także laureatom wielu konkursów szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, wojewódzkich, także ogólnopolskich. Po raz pierwszy „specjaliści” od ortografii walczyli o „Pióro dyrektora szkoły”, a zwycięzcą została Maja Wojgienica.
Uczniowie klas trzecich przygotowali z wychowawcami piosenki, które wprowadziły wszystkich w wakacyjne nastroje. Klasa 3b pod opieką p. Aleksandry Szczepańskiej zagrała nam kilka muzycznych utworów na flażoletach. Po otrzymaniu swoich cenzurek i dyplomów wręczonych przez dyrekcję i wychowawców pożegnali się ze swoimi wychowawcami edukacji wczesnoszkolnej.
Nagrodę specjalną otrzymał uczeń klasy 3e, Adam Knitter, który brał udział we wszystkich konkursach dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej zdobywając najwyższe laury.
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły życzyła wszystkim miłych, udanych wakacji, gorącego słońca, ale bez oparzeń, przyjemnych i bezpiecznych kąpieli, i … leniuchowania, ale … nie siedzenia przed telewizorem czy z komórką na kolanach! Namawiała do szukania aktywności, i tej ruchowej, dla zdrowia i kondycji, i tej społecznej, dzięki której poznamy nowych przyjaciół. Jej słowa udzieliły się tak bardzo, że rozpędziły pochmurne niebo i w końcu doczekaliśmy się pięknej słonecznej pogody. Czas na wakacje!

NA GÓRĘ