Credo 2013- sprawozdanie i wyniki

W piątek, 21 czerwca, w amfiteatrze Fosa Miejska w Chojnicach, odbył się XVI Ogólnopolski przegląd Piosenki Religijnej - CREDO 2013, pamięci bł. Jana Pawła II i św. Jana Chrzciciela - patrona Chojnic. Organizatorami przeglądu są : Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach, Bazylika Mniejsza w Chojnicach, oraz Chojnicki Dom Kultury. O godz. 10.00 uroczystego otwarcia dokonali : wiceburmistrz miasta - p. Jan Zieliński, p. Barbara Leszczyńska- dyrektor SP 1 w Chojnicach, ks. prał. Jacek Dawidowski- proboszcz Bazyliki Mniejszej w Chojnicach, oraz p. Radosław Krajewicz - dyrektor CHDK. Podczas uroczystego otwarcia przeglądu przypomniano najlepsze wykonanie piosenki o św. Janie Chrzcicielu z ubiegłego festiwalu w wykonaniu Julii Kamińskiej z SP 1 w Chojnicach. Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Schefler, p. Przemysław Woźniak, oraz p. Henryk Kukliński. Konferansjerkę poprowadziła p. Renata Smagorzewska. Wszystkie prezentowane piosenki były rejestrowane przez studio nagrań,, Hapiś Sound’’ p. K. Kloskowskiego z Charzyków. W przeglądzie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i młodzież ponadgimnazjalna ( łącznie ok. 300 osób.), z różnych miejscowości min. Świecia, Gdyni, Rumii, Bytowa, Marianowa, Skórcza itp. Naszą szkołę reprezentowały w konkursie ; Julia Kamińska z kl. III b i  Jagoda Kałuża  z kl. VI c.   Po każdej kategorii wiekowej uczestnicy przeglądu wraz z opiekunami byli zapraszani na słodki poczęstunek i napoje. W długiej zaś przerwie na obiad do stołówki SP 1, przygotowany przez panie kucharki , a ufundowany przez sponsorów festiwalu ( Skiba, Ryduchowscy ). O godz. 18.00 nastąpiło uroczyste podsumowanie przeglądu, wręczenie dyplomów i nagród , oraz koncert laureatów, na którym byli obecni również sponsorzy festiwalu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki festiwalowe, a najlepsi puchary, statuetki i nagrody rzeczowe ( min. książki, płyty CD z nagraniami laureatów ubiegłego, XV Credo 2012 ) , które wręczał ks. Jacek Dawidowski. Przyznano również nagrodę za najlepszą piosenkę o św. Janie - patronie Chojnic, którą była statuetka - rzeźba św. Jana wykonana przez p. Henryka Zarembę - chojnickiego artystę rzeźbiarza, oraz nagrodę Grand Prix - witraż św. Jana  ufundowany przez ks. Jacka Dawidowskiego, a wykonany przez p. Czesława Skajewskiego, chojnickiego witrażystę.

Komitet organizacyjny przeglądu tworzyli: p. Michał Leszczyński ( koordynator ) , s. Bernarda charchut,  p. Renata Borzych, p. Iwona Radzich, p. Lucyna Skórczewska, p. Zenon Graszek. W organizacji pomagały również: p. Beata Fałczyńska i p. Hanna Januszewska, oraz uczniowie SP 1.

Sponsorzy Credo 2013 : Urząd Miejski w Chojnicach, Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Eurostandard, Polipol, Skiba, Femita, CMT, Temis, Ryduchowscy, Windex, Resler, piekarnia-Brunka, restauracja Fosa, Hapka, Szymańska, Lidia i Waldemar Niciejewscy.

XVI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej – Credo 2013  Chojnice 21.06.2013

WYNIKI

Kategoria – Szkoła Podstawowa kl. I – III

I m. - Julia Kamińska - Szkoła Podstawowa nr 1- Chojnice