Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Konkurs mitologiczny „Wokół Olimpu”

2016-01-29
Powiększ zdjęcie

W środę, 27 stycznia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu mitologicznego pt. „Wokół Olimpu”. W konkursie wzięły udział 3 – osobowe drużyny z czterech klas piątych wyłonione w trakcie klasowych eliminacji.Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test pod hasłem „Repetitio Est mater studiorum” („Powtarzanie jest matką wiedzy”), odpowiadali na pytania związane z mitami i postaciami mitologicznymi, rozszyfrowywali rysunkowe zagadki.

Czytaj więcej o: Konkurs mitologiczny „Wokół Olimpu”

Z KOPYTA KULIG RWIE…

2016-01-25
Powiększ zdjęcie

Dnia 20 stycznia w przepięknej zimowej scenerii lasów i pól w okolicach Pawłowa i Krojant, uczniowie klasy IIe  Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, wraz z wychowawcą p. Iloną Szulc oraz opiekunami p. Renatą Borzych i p. Dorotą Czarnowską przebywali na klasowym kuligu.

Czytaj więcej o: Z KOPYTA KULIG RWIE…

Kartka świąteczna

2016-01-25
Powiększ zdjęcie

Uczymy się od siebie wzajemnie – GIMNAZJALISTKI W KLASIE II B

2016-01-22
Powiększ zdjęcie

W ramach realizacji programu „Ekonomia na co dzień” uczennice sąsiedniego Gimnazjum nr 2 w Chojnicach  (Wiktoria Ringwelska, Weronika Wielewska, Laura Stachowicz pod kierunkiem pani Grażyny Pietrzak) zorganizowały i przeprowadziły w klasie II b naszej szkoły ćwiczenia z zakresu doradztwa zawodowego. Wspólne zajęcia były I etapem Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalne potyczki 2015".  

Czytaj więcej o: Uczymy się od siebie wzajemnie – GIMNAZJALISTKI W KLASIE II B

Mozaikowy zawrót głowy w klasie II b

2016-01-22
Powiększ zdjęcie

Co to jest wielokąt? Gdzie w przyrodzie, architekturze, malarstwie ukrywają się wielokąty? Jak ułożyć parkietaż? Na te pytania problemowe uczniowie klasy II b (pod okiem wych. Aleksandry Szczepańskiej) poszukiwali odpowiedzi podczas dnia aktywności edukacyjnej. 

Czytaj więcej o: Mozaikowy zawrót głowy w klasie II b

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma