Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

Początki biblioteki wiążą się z powstaniem w 1861 roku Męskiej Szkoły Powszechnej w Chojnicach a od 7 maja 1945 roku ze Szkołą Podstawową nr 1. Początkowo niewielki księgozbiór mieścił się w dwóch szafach. Dziś liczy około 20 tyś. woluminów. Biblioteka to duże, przestronne pomieszczenie łączące wypożyczalnię i kącik czytelniczy na 16 miejsc.

Praca nasza, oprócz gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, polega na szeroko pojętym i różnorodnie realizowanym upowszechnianiu czytelnictwa. Dlatego też organizowane są konkursy, quizy, zgaduj - zgadule, poranki literackie, godziny z ciekawą książką.

Ważne elementy to wystawy, zajęcia biblioterapeutyczne, funkcjonowanie koła bibliotecznego. Biblioteka uczestniczy w realizacji edukacji regionalnej oraz edukacji czytelniczej i medialnej. Swym zasięgiem obejmuje uczniów, wszystkich pracowników szkoły, absolwentów, a także rodziców. W 2000 roku rozpoczął się proces przekształcania biblioteki w Szkolne Centrum Informacyjne.

Zainteresowanych działalnością zapraszamy do odwiedzin.

Joanna Stoltman

Środa, 2017-08-23

Imieniny: Apolinarego, Miły
Nie udało się załadować pogody.