Jesteś tutaj: Start / ZPiT Bławatki

ZPiT Bławatki

Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki”

Zespół działa od 7 października 1992 r. przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach pod patronatem Urzędu Miasta. Tworzą go dzieci, młodzież oraz dorośli. W 2012 roku kapela przyjęła nazwę „Bławatek”. Żywiołowy taniec, śpiew i muzyka, którą „Bławatki” prezentują, ukazuje dawne życie mieszkańców pięknej kaszubskiej krainy. W okresie swojej działalności Zespół zaskarbił sobie duże uznanie, o czym świadczą przyznane mu nagrody i wyróżnienia. Między innymi: I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Dziecięcych w Skierniewicach, dwa razy „Złotego Tura” podczas Przeglądu Pieśni, Tańca, Muzyki i Gawędy Kaszubskiej w Chojnicach. Jest także laureatem „Złotej Kluki” w Słupsku i „Złotego Niedźwiedzia” w Kościerzynie. Kapela „Bławatek” zdobyła I miejsce w XIV Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza w Piasecznie oraz umilała pobyt kibiców podczas „UEFA EURO 2012” na stadionie w Gdańsku.
Zespół i Kapela są ambasadorami kultury kaszubskiej, prezentując ją w kraju i poza jego granicami. „Bławatki” występowały w Niemczech, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Francji, Belgii, Białorusi, Hiszpanii,
Włoszech i Turcji.

Kontakt:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliana Rydzkowskiego
ul. 31 Stycznia 21-23, 89-600 Chojnice
tel./fax. 0048.523975039, e-mail: zpt_blawatki@wp.pl

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę na facebooku:

Sobota, 2017-10-21

Imieniny: Celiny, Hilarego