O świetlicy

Do naszej świetlicy uczęszczają przede wszystkim uczniowie klas I-III, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców lub organizację dojazdu do szkoły.

W świetlicy opiekują się nami i organizują nam czas Pani Dorota i Pani Jagoda.

W czasie naszego pobytu w świetlicy szkolnej Panie proponują nam zajęcia dydaktyczne, plastyczne, muzyczne, ruchowe, czytelnicze, z wykorzystaniem środków audiowizualnych, udział w konkursach i wiele innych. Mamy też czas na swobodne zabawy, zgodnie z naszymi zainteresowaniami. Możemy korzystać z gier, zabawek

i sprzętów zgromadzonych w świetlicy szkolnej.

Spośród wielu różnorodnych form spędzania czasu w świetlicy najbardziej lubimy  zajęcia plastyczne, ruchowe, a także czytanie i oglądanie bajek.

Nasze Panie zapoznały nas do tej pory ze sztuką origami, metodą qulinngu, haftem krzyżykowym, wyklejaliśmy prace różnymi ziarnami i innymi materiałami, malowaliśmy palcami i rysowaliśmy węglem. Nauczyliśmy się też robić anioły i ozdoby z masy solnej.

Każdego roku organizujemy Kiermasz Bożonarodzeniowy i Wielkanocny, w czasie których sprzedajemy kartki i ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze przeznaczamy na zakup nowych gier, zabawek i materiałów dydaktycznych do świetlicy.

Co roku w świetlicy odbywa się wigilia, w czasie której dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, kosztujemy piernika, pasztecików czy barszczu.

Wiele frajdy sprawiają nam także wróżby przygotowane przez Panie z okazji Andrzejek oraz projektowanie i wykonywanie masek karnawałowych, a także lampionów z dyni

z okazji Halloween.

W  świetlicy codziennie odbywają się zajęcia dydaktyczne, w czasie których uczymy się wielu ciekawych rzeczy.

Nasza świetlica jest kolorowa, ponieważ zdobią ją prace wykonane przez nas.

Sobota, 2017-10-21

Imieniny: Celiny, Hilarego