V FESTIWAL ,, EURO - SONG’’ 2017 - podsumowanie

FESTIWAL ,, EURO - SONG’’ 2017
Dnia 9 maja , z okazji ,,Dnia Europy’’, w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, odbył się V Festiwal Piosenki Obcojęzycznej ,,EURO-SONG” Chojnice 2017, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach ( p. Michał Leszczyński - koordynator, p. Anna Kłodzińska, p. Lucyna Skórczewska, p. Ewa Kałaczyńska, p. Zenon Graszek, p. Elżbieta Połom oraz uczennice kl. VI b), a współorganizatorem Chojnickie Centrum Kultury. Festiwal został uroczyście otwarty przez p. Edwarda Pietrzyka – wiceburmistrza miasta, oraz p. Ewę Modrzejewską - dyrektora szkoły. Celem festiwalu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych dzieci i młodzieży, popularyzacja i propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki, oraz poznawanie kultury innych narodów w duchu przyjaźni i pokoju. W tegorocznych prezentacjach konkursowych, wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych naszego regionu, prezentując piosenki w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Jury tworzyli nauczyciele języków obcych oraz muzycy: p. Magdalena Kosobucka, p. Janusz Łangowski i p. Arkadiusz Gierszewski. Festiwal prowadziły uczennice LO im. Filomatów Chojnickich : Paulina Wróblewska i Julia Jamrozik. W czasie przerw organizatorzy przygotowali dla uczestników i opiekunów słodki poczęstunek. Na zakończenie festiwalu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi wykonawcy puchary, które zostały uroczyście wręczone przez p. dyrektor Ewę Modrzejewską i p. wicedyrektor Ewę Jóźwiak. W tym roku w ramach współpracy międzyszkolnej, ciekawą inicjatywę zaproponowało Technikum nr 3 w Chojnicach. Uczniowie tej szkoły kształcący się na kierunkach: fototechnik oraz grafika komputerowa pod kier. nauczyciela informatyki p. Zenona Graszka przygotowali fotoreportaż z przeglądu oraz wykonywali zdjęcia uczestnikom festiwalu, które tego samego dnia wykonawcy otrzymali jako pamiątkę z festiwalu. Obszerne fragm. materiału filmowego (kat. szkoła podstawowa) zostały zarejestrowane przez p. Jerzego Erdmana i można obejrzeć na chojnice.tv.

V FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ ,,EURO - SONG‘’- CHOJNICE 2017
kategoria - szkoła podstawowa kl. I - III
I m. – Bianka Żmudzka – Zespół Szkół Sportowych - Człuchów
II m. - Gracjan Chuć - Niepubliczna Szkoła Podstawowa ,, Piano” - Człuchów