III Festiwal ,,EURO - SONG” Chojnice 2015

W piątek , 8 maja, w przededniu Dnia Europy, w Chojnickim Domu Kultury odbył się III Festiwal Piosenki Obcojęzycznej ,, Euro - Song ‘’ Chojnice 2015, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach, oraz Chojnicki Dom Kultury. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał p. Edward Pietrzyk - wiceburmistrz miasta. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, oraz ponadgimnazjalnych naszego powiatu, oraz z Człuchowa, piły i Świecia. W  festiwalu można było posłuchać piosenek w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim. Prezentacje konkursowe oceniało Jury w składzie: p. Magdalena Kosobucka, p. Grażyna Trapp, p. Małgorzata Delikta i p. Paweł Friede. Festiwal prowadziły uczennice LO Filomatów w Chojnicach: Agata Schulz i Paulina Ossowska. W przerwach przesłuchań konkursowych organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników, opiekunów i gości słodki poczęstunek ( piekarnia Brunka, hurtownia ,,Femita”). Na zakończenie festiwalu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi nagrody, które wręczał p. Radosław Krajewicz - dyr. CHDK, oraz p. Michał Leszczyński - nauczyciel  SP 1( organizator imprezy). Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Chojnicach, Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Chojnicki Dom Kultury, Centrum Park w Chojnicach, Salon Cooltura - Brama Pomorza Lipienice k. Chojnic. Festiwal został przygotowany przez nauczycieli SP 1 w Chojnicach: p. Michała Leszczyńskiego, p. Idę Jeżakowską , p. Ewę Kałaczyńską, p. Marcelinę Pestka, p. Annę Kłodzińską, uczniów SP 1 i  pracowników CHDK. Obszerne fragm. festiwalu zostały nagrane przez TV Chojnice p. Jerzego Erdmana.

Wyniki festiwalu
Kategoria - szkoła podstawowa - kl. I - III
I miejsce -  Liliana Kafel - Szkoła Podstawowa nr  5 Chojnice
II miejsce - Bartosz Arkusiński - Ognisko Muzyczne ,, Piano” Człuchów