Świetlicowe aktualności

Kochani rodzice od jakiegoś czasu pracujemy zupełnie inaczej. Praca szkół, a tym samym świetlic szkolnych, przeniosła się do rzeczywistości wirtualnej. Wiemy, że okres kwarantanny jest czasem trudnym zarówno dla Państwa, jak i dzieci. Dlatego przygotowałyśmy dla Państwa i naszych świetliczaków padlet, w którym umieściłyśmy informacje i ciekawe linki z propozycjami na spędzenie czasu z dziećmi w domu (wirtualne spacery po muzeach i wystawach całego świata, teatr online, lot w kosmos,spacer po ZOO,nauka gry w szachy online, audiobooki, e-booki, trochę ruchu, ciekawe platformy edukacyjne, propozycje ciekawych prac plastycznych itp.) Padlet jest regularnie aktualizowany. Właściwie codziennie pojawiają się w nim nowe propozycje dla Państwa i dzieci.Zachęcamy do skorzystania.

https://padlet.com/jagodawen1/16q37yptf0oq

Polubcie naszą stronę świetlicową na facebooku :)

https://www.facebook.com/SwietlicaSP1Chojnice/

Dzielcie się z nami tym jak spędzacie czas. Róbcie zdjęcia prac, nagrywajcie krótkie filmiki jak śpiewacie, tańczycie, gracie na instrumencie, nagrywajcie pozdrowienia itp. Pomysłów macie na pewno wiele :) Prześlijcie je do nas przez e-dziennik lub messengera, chętnie wrzucimy je na stronę świetlicową na facebooku.

Jeżeli mają Państwo pytania lub propozycje dla nas zapraszamy do kontaktu przez e-dziennik.


    

„Klocki, które podbiły serca milionów...”

Klocki Lego - ich nazwa pochodzi od słów „Leg Godt”, czyli „baw się dobrze”.

I prawdą jest, że gdziekolwiek pojawią się, radosnej zabawie nie ma końca.

Układanie klocków Lego, to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego, ale także na naukę .

Co wiemy o gumie do żucia?

Miętowa, owocowa, balonowa. W listkach lub drażetkach. Odświeża oddech, oczyszcza zęby, uspokaja. Słodka pysznie smakuje, a ta bez cukru jest jedną z metod przeciwdziałania próchnicy.  Pierwsza wyglądała jak brązowa bryłka żywicy. Obecnie sprzedawana jest w różnych smakach,...

Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach

20 stycznia to "Dzień wiedzy o pingwinach". Z tej okazji świetliczaki mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat tych uroczych nielotów oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. 

Świąteczne życzenia dla świetliczaków

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jedne z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt w roku. Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji, to czas spotkań przy wigilijnym stole.  Podczas tradycyjnej, polskiej wieczerzy wigilijnej wspominamy...

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli.

I spy... Świetliczaki bawią się w detektywów.

I spy...  - nasz sposób na popołudnia w świetlicy. Bawimy się w detektywów przy okazji doskonaląc umiejętność spostrzegania i koncentracji uwagi. Odrobina rywalizacji sprawia, że bawimy sie świetnie i uśmiechy nie schodzą z naszych twarzy.

Jesienny pejzaż

Jesień to pora roku, która zachwyca nas swoimi barwami i przepięknymi widokami. Świetliczaki po raz kolejny doskonale uchwyciły wielobarwność i kolorystykę tej pory roku i wykonały piękne prace plastyczne.

NA GÓRĘ