Świetlicowe aktualności

Kochani rodzice od jakiegoś czasu pracujemy zupełnie inaczej. Praca szkół, a tym samym świetlic szkolnych, przeniosła się do rzeczywistości wirtualnej. Wiemy, że okres kwarantanny jest czasem trudnym zarówno dla Państwa, jak i dzieci. Dlatego przygotowałyśmy dla Państwa i naszych świetliczaków padlet, w którym umieściłyśmy informacje i ciekawe linki z propozycjami na spędzenie czasu z dziećmi w domu (wirtualne spacery po muzeach i wystawach całego świata, teatr online, lot w kosmos,spacer po ZOO,nauka gry w szachy online, audiobooki, e-booki, trochę ruchu, ciekawe platformy edukacyjne, propozycje ciekawych prac plastycznych itp.) Padlet jest regularnie aktualizowany. Właściwie codziennie pojawiają się w nim nowe propozycje dla Państwa i dzieci.Zachęcamy do skorzystania.

https://padlet.com/jagodawen1/16q37yptf0oq

Polubcie naszą stronę świetlicową na facebooku :)

https://www.facebook.com/SwietlicaSP1Chojnice/

Dzielcie się z nami tym jak spędzacie czas. Róbcie zdjęcia prac, nagrywajcie krótkie filmiki jak śpiewacie, tańczycie, gracie na instrumencie, nagrywajcie pozdrowienia itp. Pomysłów macie na pewno wiele :) Prześlijcie je do nas przez e-dziennik lub messengera, chętnie wrzucimy je na stronę świetlicową na facebooku.

Jeżeli mają Państwo pytania lub propozycje dla nas zapraszamy do kontaktu przez e-dziennik.


    

Sp 1 na niebiesko!

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ
z inicjatywy Kataru. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem oraz ich najbliższych.  
Wspólnie...

Światowy Dzień Zespołu Downa - Skarpetkowe Wyzwanie w SP1

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa.

Data tego święta nie jest przypadkowa. Przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie trzeci, dodatkowy chromosom w 21 parze chromosomów, powoduje występowanie tej wady genetycznej.

 

„Klocki, które podbiły serca milionów...”

Klocki Lego - ich nazwa pochodzi od słów „Leg Godt”, czyli „baw się dobrze”.

I prawdą jest, że gdziekolwiek pojawią się, radosnej zabawie nie ma końca.

Układanie klocków Lego, to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego, ale także na naukę .

Co wiemy o gumie do żucia?

Miętowa, owocowa, balonowa. W listkach lub drażetkach. Odświeża oddech, oczyszcza zęby, uspokaja. Słodka pysznie smakuje, a ta bez cukru jest jedną z metod przeciwdziałania próchnicy.  Pierwsza wyglądała jak brązowa bryłka żywicy. Obecnie sprzedawana jest w różnych smakach,...

Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach

20 stycznia to "Dzień wiedzy o pingwinach". Z tej okazji świetliczaki mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat tych uroczych nielotów oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. 

NA GÓRĘ